ЕвропаЕвропа.Портал

Полска започна истрага поради вакцинирање познати преку ред

Полското Министерство за здравство започна истрага откако беше утврдено дека неколку познати личности преку ред примиле вакцина против коронавирусот, а министерот за здравство вели дека е „згрозен“ од тоа.

Back to top button
Close
Close