Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Полска потпишала договор за купување на 45 милиони дози вакцини

Полска ги потпиша потребните договори. Нарачавме 45 милиони дози од компаниите „Фајзер“, „БиоНТек“, „АстраЗенека“ и „Џонсон & Џонсон“ и подготвени сме да потпишеме дополнителни договори, рече Моравијецки во полскиот град Лоѓ, пренесоа британските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close