Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Полска очекува Русија да ја поништи одлуката за протерување на нејзиниот дипломат

Полска го повика рускиот амбасадор на консулатции поради протерување на полскиот дипломат во Санкт Петербург, кој е обвинет за учество во протестите протув затворањето на рускиот опозиционер Алексеј Навални

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close