ЕвропаЕвропа.Портал

Полска: Мерките ублажени, предупредување за нов бран на заразени

Полскиот министер за здравство Адам Ниедзелски предупреди денеска на нов растечки бран на пандемијата на Ковид-19 во земјата, откако бројот на заразени случаи се стабилизира, а некои од мерките неодамна се ублажени.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close