0_Спорт.ПорталРезултати

Полска и Словенија ја сочинуваат првата полуфинална двојка на ЕП во одбојка

Во првото полуфинале на Европското одбојкарско првенство ќе се соочат Словенија и Полска. Ова е епилогот по двата четвртфинални дуела одиграни синоќа.

Back to top button
Close
Close