ЕвропаЕвропа.Портал

Полска ќе врши ревакцинација со Астра Зенека по 35 дена од првата доза

Полска ќе го скрати периодот меѓу двете дози на вакцинирање протов Ковид-19 со Астра Зенека, Фајзер и Модерна, соопшти денеска министерот за полската имунизациска програма Михаил Двирчик.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close