ЕвропаЕвропа.Портал

Полска ја обвини Русија за голем кибер напад врз Владата

„Голем“ кибер напад, насочен кон високи полски политичари на почетокот на оваа година, е извршен од страна на Русија, изјави Јарослав Качински, лидерот на владејачката десничарска партија во Полска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close