Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Половина од Словенците сакаат да се вакцинираат

Вкупно 20 проценти имаат намера да се вакцинираат, а 29,5 проценти рекле дека веројатно ќе го сторат тоа. Според истражувањето, има 31 процент од оние кои најверојатно не сакаат да се вакцинираат, а 19 проценти од словенечките граѓани се децидни дека дефинитивно не сакаат вакцинирање.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close