0_Македонија.ПорталОпштество

Филипче: Половина од новозаболените од КОВИД-19 се од британскиот сој

Се уште е рано за целосно да се опуштиме заради тоа што сепак тука е детектирана британската варијација, мутација на коронавирусот. Утрово стигнаа нови информации дека се поголем е процентот од вкупниот број на анализирани тестови од јанаури досега и според последните анализи, 50 отсто потпаѓа на таа мутација на вирусот. Ова вечерва го изјави министерот за здравство Венко Филипче во интервју за „Топ Тема“ на ТВ Телма. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close