Дописници СветЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Половина од Французите се целосно вакцинирани

Половина од Французите примиле две дози од вакцините „Модерна“, „АстраЗенека“ или „Фајзер“, една доза доколку биле позитивни на Ковид-19 или една доза на вакцината „Јансен“, јави дописникот на МИА од Париз.

Back to top button
Close
Close