БалканБалкан.Портал

Половина милион вработени во Хрватска беа наградени за работни резултати

Околу половина милион работници вработени во 39.000 компании во Хрватска веќе добија награда за работните резултати оваа година, секој просечно по околу 2.400 куни (320 евра) или вкупно 1,24 милијарди куни (околу 165,4 милиони евра).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close