Kultura.SlajderКултура

„Полковникот птица“ и  „Универзална во пламен – трагедија во шест декади“ денеска на МОТ

На денешниот репертоар на 45. Млад отворен театар, организиран од Младинскиот културен центар, предвидени  се две претстави „Полковникот птица“ и  „Универзална во пламен - трагедија во шест декади“, додека хрватското онлајн гостување со претставата „Ајхман во Ерусалим“ закажано за денеска се одложува за 4 декември во 19:00 часот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close