0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

„Политико“: Заеднички предлог на Берлин и Париз за реформи на ЕУ

По францускиот предлог за реформи на политиката на проширување, земјите-членки на Европска Унија ќе дебатираат за уште еден документ за преиспитување на функционирањето на Унијата, објави порталот „Политико“

Back to top button
Close
Close