Svet.SlajderСветСвет.Портал

„Политико“: Мнозинството Американци очекуваат победа на Трамп во 2020 година

На помалку од една година пред претседателските избори во САД во 2020 година, поголемиот број од регистрираните гласачи оцениле дека најверојатно актуелниот претседател Доналд Трамп ќе освои втор претседателски мандат, покажуваат резултатите од најновата анкета на „Политико“

Back to top button
Close
Close