0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Политико: Криза на идентитетот во Европа поради војната со вакцини

Еврократите, поборници за слободната трговија, сакаат да избегнат протекционизам, но се соочуваат со силни политички ветрови, пишува бриселски „Политико“, додавајќи дека Европа има три дена да одлучи колку ќе биде тешка глобалната борба за ограничување на извозот на вакцини.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close