0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Политико: Европската комисија подготвува тужба против „АстраЗенека“

На вчерашниот амбасадорски состанок повеќето земји-членки на ЕУ изјавиле дека ќе ја поддржат тужбата против компанијата во врска со поплаките дека не ги достави договорените дози од вакцината против коронавирусот до Европската унија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close