Балкан

Политико: Борисов многу добро ја разбира играта во ЕУ

Унгарците и Полјаците треба да гледаат и да учат од бугарскиот премиер Бојко Борисов, вистински мајстор за тоа како се игра играта на владеењето на правото во ЕУ, пишува „Политико“.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close