БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Политичките водачи од РС го отфрлија наметнатиот закон, од утре нема да учествуваат во работата на институциите на БиХ

Претседателите на парламентарните партии од Република Српска на денешната средба одлучија од утре да не учествуваат во работата на заедничките институции на Босна и Херцеговина поради одлуката на високиот претставник Валентин Инцко да наметне закон за забрана за негирање геноцид.

Back to top button
Close
Close