Svet.SlajderДописници СветСветСвет.Портал

Политичарите во САД бараат од Бајден јасна демонстрација на сила за руските постапки и злонамерни активности 

-Претседателот се среќава со претседателот Путин не наспроти, туку токму заради овие работи. За да може да разговара со него директно, и јасно, за овие продлабочени разлики. И да се види дали може да имаме попредвидиливи и стабилни односи, изјави државниот секретар Ентони Блинкен во интерву синоќа за телевизијата Еј-Би-Си. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close