Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Полициско насилство, „подивени“ демонстранти, дискриминација … Емануел Макрон одговара на прашања за онлајн медиумот Брут

Францускиот претседател Емануел Макрон, во долго интервју за онлајн медиумот Брут, се осврна на бројните кризи што ја загрижуваат младата генерација: здравствени, економски, безбедносни, терористички и идентитетски кризи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close