0_Македонија.ПорталОпштество

Полицискиот час за викендот од 19 часот во сабота до 05 во вторник, предлага Комисијата за заразни болести

Полицискиот час за претстојниот викенд, кој е продолжен со два празника, ќе трае од сабота во 19 часот до 05 во вторник.

Скопје, 20 мај 2020 (МИА) – Полицискиот час за претстојниот викенд, кој е продолжен со два празника, ќе трае од сабота во 19 часот до 05 во вторник.

Ова, како што информира денеска министерот за здравство Венко Филипче, е предлогот на Комисијата за заразни болести што ќе го достави до Владата, која треба да ја донесе конечната одлука. см/скс/

Back to top button
Close
Close