Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Полицискиот час во Франција недоволна мерка за сузбивање на Ковид-19

Полицискиот час што беше воведен пред 12 дена во Франција не е доволен за забавување на ширењето на коронавирусот. Тоа го соопшти на на денешната прес-конференција пoртпаролот на француската влада Габриел Атал.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close