0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Полицискиот час не го почитувале 75 лица, 59 приведени

Во текот на изминатото деноноќие 75 лица на ниво на целата држава не ја почитувале забраната за движење, при што лишени од слобода се 59 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи.

Скопје, 3 мај 2020 (МИА) – Во текот на изминатото деноноќие 75 лица на ниво на целата држава не ја почитувале забраната за движење, при што лишени од слобода се 59 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи.

Од Министерството информираат дека изминативе 24 часа на територијата на државата, на 102 лица им се издадени решенија за изолација, а 15 лица потпишале изјави за самоизолација.

Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација и не се евидентирани лица кои не ја почитувале мерката за изолација и самоизолација.бт/бак/

Таг
Back to top button
Close
Close