0_Македонија.ПорталХроникаХроника.Портал

Полицискиот час изминатото деноноќие го прекршиле 41 лице, за неносење маска 401 казнети

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, полицискиот час не го почитувале 41 лице додека пак за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 401 прекршок.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close