Видео изјаваОпштествоХроникаХроника.Портал

Полицискиот час го прекршиле 49 лица, 512 санкции за неносење маска 

Четириесет и девет лица  лица не ја почитувале забраната за движење од 20.00 часот (11.04.2021) до 05.00 часот (12.04.2021), додека во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 512 прекршоци.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close