0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталХроникаХроника.Портал

Полицискиот час го прекршиле 46 лица, изречени 611 санкции за неносење маска (ВИДЕО)

Министерството за внатрешни работи информира дека од синоќа, 20.00 часот, до утринава, 05.00 часот, 46 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие, пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 611 прекршоци, соопштуваат од МВР.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close