0_Web_АктуелноОпштествоХроникаХроника.Портал

Полицискиот час го прекршиле 36 лица, 412 санкции за неносење маска

Во текот на вчерашниот ден од 20:00 до 05:00 часот, 36 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие, на територијата на Северна Македонија, регистрирани се 412 прекршоци за мерката носесње лична заштита на лице, информира Министерството за внатрешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close