0_Македонија.ПорталХроникаХроника.Портал

Полицискиот час го прекршиле 16 лица, 188 санкционирани за неносење маска

Синоќешниот полициски час не го почитувале 16 лица, а во текот на изминатото деноноќие регистрирани се 188 прекршоци за неносење лична заштита на лице на територијата на целата држава, информира Министерството за внатрешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close