Дописници СветЕвропа

Полициски претрес во канцелариите на Институт на контроверзниот професор Раулт во Марсеј

Десетина полицајци се на лице место од изутринава, придружувани од јавен обвинител во канцелариите на институтот предводен од професорот Дидие Раулт. Целта на оваа интервенција сè уште не е позната, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close