Svet.SlajderСветСвет.Портал

Полициски час во Минеаполис по убиството на Афроамериканецот Рајт

Во предградијата на Минеаполис е воведен полициски час поради немирите што избувнаа во неделата за време на протестот по уште едно убиство на Афроамериканец од страна на полицијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close