0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Полициски час и забрана за музика во пет делови на Грција

Рестриктивни мерки, односно полициски час од еден часот по полноќ до 6 часот наутро и забрана за музика во текот на целиот ден се воведуваат во уште три делови на Грција, а се продолжуваат во уште два региони, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close