Svet.SlajderДописници СветЕвропа

Полицисикиот час беше суспендиран за публиката на Роланд-Гарос да го догледа полуфиналето Ѓоковиќ – Надал

Доцна синоќа Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ им понудија на гледачите на Ролан Гарос антологиски натпревар, со победата на Србинот (3-6, 6-3, 7-6, 6-2). Натпреварот траеше четири часа и единаесет минути

Back to top button
Close
Close