EvropëEvropë.PortalSvet.Slajder

Policia sllovake eliminoi një sulmues në shkollë

Policia sllovake sot kumtoi se ka vrarë një sulmues, i cili kishte në shënjestër stafin në një shkollë në veri të vendit dhe më pas ai vrau një person.

Bratislavë, 11 qershor 2020 (MIA) – Policia sllovake sot kumtoi se ka vrarë një sulmues, i cili kishte në shënjestër stafin në një shkollë në veri të vendit dhe më pas ai vrau një person.

Policia në faqen e saj zyrtare në Fejsbuk kumtoi se “situata tani është nën kontroll”.

Sulmi ndodhi në qytetin Vrutki. Sulmuesi vrau një punonjës të shkollës. ls/fab

Таг
Back to top button
Close
Close