EvropëSvet.Slajder

Policia bjelloruse ka arrestuar më shumë se 800 protestues

Policia bjelloruse ka arrestuar më shumë se 800 protestues në Minsk dhe qytete të tjera gjatë protestave të mbrëmshme kundër presidentit Aleksandar Lukashenko dhe Qeverisë së Bjellorusisë. 

Back to top button
Close
Close