Дописници МКДОпштински вестиХроникаХроника.Портал

Полицијата за пет часа казни 24 моторциклисти за направени прекршоци

Во акциска контрола на моторцикли спроведена вчера од 15:00 до 20:00 часот на подрачјето на СВР Велес биле регистрирани 24 прекршоци, oд кои девет во Велес, девет во Кавадарци и шест во Неготино.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close