Дописници МКДОпштински вести

Полицијата времено одзеде возило поради истечена регистрација

Тетовските полицајци на времен период од 90 дена одзеле возила кое не било регистрирани повеќе од шест месеци. Тоа се случило вчера при контрола на сообраќајот на регионалниот пат Тетово-Волковија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close