0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштествоОпштински вестиХроникаХроника.Портал

Полицијата во Велес за шест часа казни  седум возачи за непрописно прeстигнување

Велешката полиција во акциска контрола вчера за шест часа казнила седум возачи за непрописно престигнување.

Велес, 16 февруари 2021 (МИА) – Велешката полиција во акциска контрола вчера за шест часа казнила седум возачи за непрописно престигнување.

-Полициски екипи за сообраќај при СВР Велес  вчера  во времето од 12 до 18 часoт на подрачјето на Велес спровоедоа акциска контрола на возачи кои вршат непрописни престигнување. Притоа за шест часа биле  регистрирани  седум прекршоци, информира портпаролот Верољуб Додевски.

Тој најави дека против овие лица ке бидат поднесени соодветни пријави. ад/сст/

Back to top button
Close
Close