БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Полицијата во Љубљана со водени топови ги растера демонстрантите против новите мерки

Во Љубљана, каде што граѓани протестираат против новите мерки на Владата против коронавирусот, полицијата се обиде да ги растера демонстрантите со водени топови, а тие ги гаѓаа со камења и пиротехнички средства.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close