Општински вести

Полицијата во Прилеп спроведува акции за казнување на несовесни возачи

Бројни полициски екипи се на улиците во Прилеп и ги казнуваат лицата кои возат брзо, без возачка дозвола, со нерегистрирани возила и други прекршоци.

Прилеп, 19 септември 2020 (МИА) – Бројни полициски екипи се на улиците во Прилеп и ги казнуваат лицата кои возат брзо, без возачка дозвола, со нерегистрирани возила и други прекршоци, соопштија од МВР

На удар се и моторџиите кои возат спротивно прописите на МВР.

Од МВР соопштуваат дека полицијата започна засилени контроли во Прилеп, но и во други градови.

Министерството за внатрешни работии истакна дека во текот на утрешниот ден ќе биде соопштена точната бројка на казнети возачи. ки/ац/

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close