Свет

Полицијата во Пакистан уби бомбаш-самоубиец и спречи напад

Пакистанската полиција денеска уби осомничен бомбаш-самоубиец кој успеа да влезе во полициска станица на истокот од земјата и со тоа спречи планиран екстремистички напад.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close