Европа

Полицијата во Ереван ги апси демонстрантите кои ја блокираа владата

Ерменските специјални полициски сили денеска започнаа со апсење демонстранти кои ја блокираа зградата на владата во главниот град Ереван, а демонстрантите предводени од опозицијата се упорни во нивните барања да не се откажат се додека премиерот Никол Пашинјан не поднесе оставка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close