СветСвет.Портал

Полицијата употреби огнено оружје и водени топови врз демонстрантите во Хонг Конг

Полицијците во Хонг Конг вчера првпат употребија огнено оружје за да се одбранат од маскираните демонстранти кои ги напаѓаа со камења и „молотови коктели

Back to top button
Close
Close