0_Македонија.ПорталОпштество

Полицијата санкционира 189 возачи во Скопје од кои 21 без возачка дозвола

Министерството за внатрешни работи (МВР) вчера на територија на град Скопје изрекла 189 казнени мерки, од кои 21 за возење без возачка дозвола.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close