Граѓански секторДописници МКДОпштински вести

Полицијата подели едукативен материјал во училишта во Струмица за безбедност во собраќајот

Секторот за внатрешни работи преку Отсекот за превенција и Полициската станица за безбедност во сообраќајот, во партнерство со Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот, во седум основни училишта во Општина Струмица дистрибуираа едукативен материјал.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close