СветСвет.Портал

Полицијата отвори оган врз демонстрантите во Мјанмар

Полициската акција во бродоградилиштето во вториот по големина град во Мјанмар денеска ескалира во насилство кога властите употребија гумени куршуми врз демонстрантите кои се собраа да ги спречат апсењата, објавија западните медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close