0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Полицијата изрече 253 сообраќајни прекршоци во Скопје, 56 санкционирани возачи на мотоцикли

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден на територијата на град Скопје изречени се вкупно 235 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 73 санкции, 17 за возење без возачка дозвола и 56 прекршоци што го чинат возачите на мотоцикли.

Back to top button
Close
Close