0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталНекатегоризираноОпштествоХроника

Полицијата го упаси Емил Јакимовски, кој им се закануваше на новинарки

Полицијата попладнево потврди дека Емил Јакимовски е приведен во полициска станица по претходна пријава за семејно насилство. 

Скопје, 17 јануари 2020 (МИА) – Полицијата попладнево потврди дека Емил Јакимовски е приведен во полициска станица по претходна пријава за семејно насилство.

-Лицето Е.Ј. е приведено во полициска станица по претходна пријава за семејно насилство и ќе биде задржан за натамошна постапка во координација со ОЈО Скопје, соопшти МВР.

За Јакимовски претходно имаше пријави до полицијата од новинарките Мери Јордановска од А1он и Искра Коровешовска од ТВ Алфа за навреди и закани преку социјалните мрежи. ев/ац/

 

 

 

Back to top button
Close
Close