0_Македонија.ПорталДописници МКДХроникаХроника.Портал

Полицијата ги бара сторителите кои го предизвикаа пожарот со градежен шут во Порој

Тетовската полиција бара кои се сторителите што направија ископ со градежен шут и го запалија во атарот на селото Порој.  Случајот во полицијата е пријавен вчера околу 13 часот.

Тетово, 8 јули 2020 (МИА) – Тетовската полиција бара кои се сторителите што направија ископ со градежен шут и го запалија во атарот на селото Порој.  Случајот во полицијата е пријавен вчера околу 13 часот.

– Во СВР Тетово вчера е пријавено е дека на нива покрај железничката пруга во Тетово, во атарот на Порој, непознати сторители со мeханизација направиле длабок ископ и во него депонирале разновиден градежен и друг отпад, кој потоа бил запален. Со интервенција на тетовската Територијална противпожарна единица, пожарот бил целосно локализиран, соопшти СВР Тетово. 

Увид на местото извршила екипа од Секторот за внатрешни работи Тетово и се преземаат мерки за расчистување на случајот. ас/бак/

Back to top button
Close
Close