Дописници МКДОпштински вести

Полицијата фати 20 возачи под дејство на алкохол во Велес, Кавадарци и Неготино

Полициски службеници во текот на минатата ноќ, од полноќ до 5 часот наутро, извршиле контрола на возачи дали управуваат под дејство на алкохол.

Back to top button
Close
Close