Фудбал

Полицијата ја прекина роденденската забава на Лукаку

Поради кршење на ковид – протоколите италијанската полиција упадна изминатата ноќ на роденденска забава на напаѓачот на Ромелу Лукаку, која напаѓачот на новиот шампион во Серија А, Интер, ја организирал во хотел во Милано, јави денеска локалните медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close